PL 31 B IP-pakkaus Viimeistelypaperi käyttökohteet Maali, Lakka, Seinätasoite, Puu
Sidos | Liima |
Raetyyppi | Alumiinioksidi |
Hajontatyyppi | puoliavoin |
Selkä | B-paperi |
Maali | |
Lakka | |
Seinätasoite | |
Puu | |
Metalli yleensä |
|
Maalaamot |
Puunjalostusteollisuus |
PL 31 B Hiontaliuska Pienpakattu optimaalisiin tuloksiin
Pl 31 B Hiontaliuska toimitetaan Pienpakattuna ja se on optimaalinen viimeistelypaperi monenlaisiin käyttötarkoituksiin. Käyttöalueita ovat mm.
- maali,
- lakka,
- tasoite,
- puu ja
- metalli.
Monia käyttöalueita ammattilaisille ja harrastajille
Tämän optimaalisen hinta-laatusuhteensa ansiosta hiomaliuska soveltuu sekä ammattimaisille käsityöläisille että harrastelijoille. PL 31 B vakuuttaa lujalla liimasidoksellaan, synteettisellä alumiinioksidilla ja puoliavoimella jyvien sirottelulla. Hionta on helppoa elastisella B-paperiliuskalla, joten pienetkin kulmat ja hienot yksityiskohdat voidaan työstää ongelmitta. Olipa kyse sitten seinän maalin korjaamisesta tai puisen portaiden kaiteen viimeistelystä - Klingsporin viimeistelypaperilla saat minkä tahansa projektin valmiiksi laadukkaasti.
Monipuolisuutta myös hienoihin yksityiskohtiin
Metallin tai puun työstämisen jälkeen on aina kohtia, jotka on työstettävä uudelleen käsin. Kätevä hiomaliuska sopii täydellisesti käsikäyttöisiin koneisiin ja tarjoaa optimoidun kulutuskäyttäytymisen viimeistelyhionnassa. PL 31 B soveltuu täydelliseksi viimeistelypaperiksi viimeisiin yksityiskohtiin
Klingspor-laatu kannattaa
Klingsporin hiomamateriaalien erityispiirre on erityisesti kehitetty synteettinen alumiinioksidi. Vuosien tutkimus- ja kehitystyö takaa, että Klingspor asettaa jokaisella innovaatiollaan uusia parhaita arvoja käyttöiän ja hionnan laadun suhteen. Sama pätee myös PL 31 B hiomaliuskaan. Koska tuote toimitetaan Pienpakattuna, se on kattavasti suojattu lialta tai vaurioilta. Tämä tarkoittaa, että korkea laatu on aina taattu. Olitpa sitten maalari, kirvesmies tai metallityöläinen - tällä hiomapaperilla kaikki työt onnistuvat.
Leveys/mm | Pituus/mm | Karkeus | Rei’itys | Hiomatuotteet tyyppi | ||
---|---|---|---|---|---|---|
115
Leveys
|
280
Pituus
|
120
Karkeus
|
ilman reikää
Ilman reikiä
Rei’itys
|
PL 31 B
Hiomatuotteet tyyppi
|
|
|
93
Leveys
|
230
Pituus
|
240
Karkeus
|
ilman reikää
Ilman reikiä
Rei’itys
|
PL 31 B
Hiomatuotteet tyyppi
|
|
Kaikkiin hintoihin lisätään lakisääteinen arvonlisävero ja ne koskevat ainoastaan kaupallisia tilaajia.